Ranking przeglądarek - Internet Explorer

niedziela, 15 marca 2009

Internet Explorer 6 i 8

Miejsce 8 z 8

Ranking
DPI (+)
Przeglądarka uwzględnia ustawienia DPI, dostosowując wielkość wyświetlanych liter.
Przenośność (-)
Przeglądarka jest dostępna tylko na jeden system operacyjny, będący produktem tej samej firmy. Wersje dla MacOS i Unix zaginęły w mrokach dziejów. Zgodnie z pierwotnymi zapowiedziami, kolejne wersje miały być ściśle związane z nowymi wydaniami systemu operacyjnego. Co znaczy że dotychczasowi użytkownicy (OEM), byli by zmuszeni do zakupu nowego komputera w celu modernizacji przeglądarki. Upadek przeglądarkowego monopolu zweryfikował te plany.
Nowe technologie (0)
Dokładnie zero.
Podsumowanie

Gdy porównałem zrzuty ekranów, zacząłem się zastanawiać czy moja opinia nie jest stronnicza. Całkiem dobra przeglądarka dla konserwatywnych użytkowników. Brak rażących błędów. Potem, przypomniałem sobie ile pracy wymagało osiągnięcie tego rezultatu. W tym jednym przypadku, dobry wygląd nie świadczy o jakości przeglądarki, a o ilości pracy włożonej w osiągnięcie zamierzonego rezultatu.

To że Internet Explorer od lat nie obsługuje najnowszych rozwiązań jest do wybaczenia. Gorzej że stwierdzenie jakoby na każdy element standardu, Explorer ma jakiś błąd, jest prawdziwe. Używając dowolnej innej przeglądarki, zamierzony efekt można osiągnąć w tym samym czasie jaki jest potrzebny by znaleźć rażący błąd w IE.

O programie

Przeglądarka wyprodukowana przez firmę Microsoft na podstawie kodu firmy SpyGlass. W szczytowym okresie wojny przeglądarek pracowało nad nią ponad tysiąc osób, w efekcie producentowi udało się wyeliminować z rynku całą konkurencję.

Wkrótce po zwycięstwie, zespół został rozwiązany, a przeglądarka przestała się rozwijać.

Internet Explorer stał się głównym oknem na świat dla tysięcy, a później milionów ludzi. Problem w tym że to okno było bez szyb - równie łatwo dostępne w obie strony. Wkrótce, wraz z kolejnymi plagami wirusów i spamu, wytworzyła się specyficzna kultura strachu, w której świeżo zainstalowany system, zamiast tradycyjnego powitania, oznajmia że twój komputer jest zagrożony.

Gdy pojawiła się nowa generacja przeglądarek, gwałtownie wyprzedzających IE pod każdym względem, Microsoft ponownie zaczął rozwijać swój program.

Internet Explorer 8 jest reklamowany jako zgodny ze standardami, tymi samymi które ignorował przez długie lata.

Ruszyła najnowsza kampania reklamowa, która głosi że IE8 jest także najszybszą przeglądarką na świecie, otwierającą stronę www.google.com o całe 0.02s szybciej od konkurencji.

Etykiety: , , ,

Red 20:55

Komentarze

Prześlij komentarz

Archiwum

Subskrybuj

RSS / Atom